Białystok – oferta pracy dla ratownika medycznego

W sieci pojawiła oferta pracy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dla ratownika medycznego w szpitalu tymczasowym. W ofercie pojawiła się informacja o proponowanym wynagrodzeniu, które miałoby wynieść 2360 zł brutto. Wynagrodzenie to wzbudziło niemałe kontrowersje.

W Białymstoku na ul. Żurawiej powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych COVID-19. Szpital ma powstać do końca listopada a kontrolę nad nim będzie sprawować dyrekcja Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego w Białymstoku. W związku z tym pojawiło się kilka ofert pracy, część na pełny etat, część na okres próbny. Jak podaje „Kurier Poranny”, są to:

  • opiekun medyczny – wynagrodzenie brutto: od 2 472 zł, wyrównanie do 2600 zł;
  • pracownik działu kadr – wynagrodzenie brutto: od 2600 zł;
  • salowa – wynagrodzenie brutto: od 2 373 zł, wyrównanie do 2600;
  • sanitariusz – wynagrodzenie brutto: od 2 373 zł wyrównanie do 2600;
  • ratownik medyczny – wynagrodzenie brutto: 2 255 – 2 360 zł, wyrównanie do 2600;
  • sekretarka medyczna – wynagrodzenie brutto: od 2 673 zł;
  • pielęgniarka – wynagrodzenie brutto: 3 334 – 3 434 zł.

Proponowane wynagrodzenia spotkały się z krytyką wśród ludzi, którzy uważają, że osoby narażające swoje życie, mają oferowane niskie płace. Katarzyna Malinowska – Olczyk w rozmowie z Onetem naprostowała sytuację mówiąc: “to jest goła podstawowa pensja, którą dostają u nas ratownicy medyczni. Do tego trzeba doliczyć dodatki. To są różnego rodzaju dyżury, świąteczne, nocne, nadliczbowe, medyczne, więc to powoduje, że pensja automatycznie rośnie. Trzeba doliczyć do tego ten tzw. dodatek covidowy, co prawda ustawa jeszcze nie jest opublikowana, ale minister zdrowia zapewnia, że ten dodatek będzie wypłacony i naliczony od listopada. Więc jak wszystko policzymy z dodatkami, to będzie to przynajmniej drugie tyle, co jest podane w ofercie”. Dodała również: więc jak wszystko policzymy z dodatkami, to będzie to przynajmniej drugie tyle, co jest podane w ofercie”.

Powiązane artykuły