Dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy

Żyjemy w czasach kiedy ciężko dostać pracę za rozsądne pieniądze, nie wspominając już o umowie. Świadomość społeczeństwa w kwestiach zarobków jest coraz większa. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że praca w korporacjach, na umowach tzw. śmieciowych czy „na lewo” jest krótkoterminowym rozwiązaniem bez perspektyw lepszego jutra.

Pracując w ten sposób nie dość, że przeciętny Kowalski będzie „żyć by pracować”, dodatkowo będzie wykonywał swoje obowiązki ze świadomościom, że o jakichkolwiek oszczędnościach „ na stare lata” może zapomnieć, a do przysłowiowego pierwszego musi wystarczyć.

Młodzi ludzie przestają dostrzegać perspektyw dla siebie w kraju i decydują się na podjęcie pracy za granicą. Nie każdy jest jednak w stanie zostawić najbliższych i ruszyć w podróż za „lepszym życiem”, bądź większym zarobkiem.

Rozwiązaniem staje się podjęcie pracy na własną rękę – działalność indywidualna, inaczej – jednoosobowa działalność gospodarcza. Społeczeństwo zaczyna zdawać sobie sprawę, że jeżeli chcą coś w życiu osiągnąć, czegoś się dorobić należy rozpocząć pracę na własną rękę.

Formalne założenie działalności gospodarczej to de facto jeden dzień intensywnego biegania po urzędach. Są chęci, jest pomysł, nic tylko ruszyć. Kwestia za co? To najczęściej hamujący nasz entuzjazm czynnik. Skąd wziąć fundusze na start?

Otóż jedną z możliwości jest dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy w twoim mieście. Średnio dwa razy do roku PUP ogłasza nabór wniosków o dotację na podjęcie działalności gospodarczej. Jednorazowo osoba bezrobotna może starać się o dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł. Aby móc skorzystać z takiej formy dofinansowania trzeba spełnić kilka warunków min. być osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP, wypełnić wniosek oraz najczęściej utrzymać firmę przez co najmniej rok.

Dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy jako forma pomocy jest o tyle wygodna, że jest to pomoc bezzwrotna ( po spełnieniu wszystkich warunków umowy), skierowana do wszystkich osób, które nie boją się podjąć samozatrudnienia oraz chcą zaistnieć na rynku z własnym biznesem. Jeżeli chcesz zostać swoim szefem ale brak Ci funduszy na strat jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Powiązane artykuły