Gdański UP pomaga przedsiębiorcom

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wprowadził szereg programów, dzięki którym pracodawcy z pomorza mogą skorzystać z doradztwa zawodowego oraz wsparcia w rekrutacji pracowników z Europy. Dodatkowo dzięki dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy mają możliwość wysyłania pracowników na szkolenia i kursy.

W następstwie Europejskich Dni Pracodawców, UP w Gdańsku przygotował ofertę pomocy dla pomorskich przedsiębiorców. Wśród programów znajdują się takie propozycje jak: bezpłatne wsparcie w rekrutacji pracowników z krajów europejskich, programy wsparcia dla młodych pracowników oraz analizy i raporty o sytuacji na rynku pracy.

Ponad to przedsiębiorcom umożliwiono skorzystanie z darmowego doradztwa zawodowego, który może pomóc poznać potencjał przedsiębiorstwa, jego konkurencyjność i obszary rozwoju. Może to pomóc właścicielom ustalić nową, bardziej efektywną strategię. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego – szczególnie ci, którzy w swoich firmach wprowadzili nowe technologie i muszą dokształcić swoich pracowników.

Powiązane artykuły