Najbardziej poszukiwani specjaliści na rynku w 2021 roku

Sektor medyczny i farmaceutyczny, FMCG, e-commerce, usługi kurierskie i programistyczne oraz analityka biznesowa w dużym stopniu zyskały na znaczeniu w 2020 r. Niestety takie branże jak motoryzacyjna czy lotnicza zostały niemal całkowicie sparaliżowane.

W branżach, których produkcja nie została wstrzymana, a nawet przyspieszyła, zwiększył się popyt na inżynierów ds. projektów, procesów technologicznych i biznesowych. Dużą popularnością cieszą się aktualnie m.in. farmacja, firmy zajmujące się bezpieczeństwem sanitarnym, FMCG, e-commerce, firmy kurierskie, IT oraz specjalizujące się w analityce biznesowej.

Eksperci z Bergman Engineering prognozują, że najbadziej rozchwytywani będą:

– specjaliści IT, programiści, testerzy i analitycy;

– inżynierowie związani z automatyzacją produkcji (automatycy, programiści PLC i robotów, spechaliści ds. nowych inwestycji;

– pracownicy obszaru logistyki i zarządzania magazynami;

– technolodzy i inżynierowie B+R z obszaru medycyny/chemii/farmakologii.

Na pandemii zyskują przede wszystkim branże medyczne, związane z higieną, bezpieczeństwem sanitarnym oraz produkcją sprzętu laboratoryjnego i medycznego. Tu najbardziej poszukiwanymi specjalistami są technolodzy i inżynierowie B+R z obszaru chemii oraz farmakologii, inżynierowie związani z automatyzacją produkcji oraz specjaliści ds. nowych inwestycji – mówi Tomasz Szpikowski z Bergman Engineering dla portalu forsal.pl.

Powiązane artykuły