Oferty pracy dla studentów

Obecnie posiadając status studenta najkorzystniejszą formą zatrudnienia jest tzw. umowa zlecenie. W świetle prawa oznacza to szerokie spectrum możliwości zatrudnienia, które oprócz całkowitej swobody wykonywania usług niesie za sobą całkiem dobre zarobki. Analizując oferty pracy na znanych portalach ogłoszeniowych można zauważyć dużą dowolność związaną z odpłatnym wykonywaniem zadań.

Na pierwszy rzut oka najwięcej ofert skierowanych jest do osób posiadających aktualne badania sanepidowskie, daje to możliwość pracy w gastronomii. Mocną stroną tego rozwiązania są elastyczne godziny pracy – często w godzinach wieczornych, które są wolne od zajęć dydaktycznych. Plusem pracy w której po raz pierwszy mamy styczność z klientem jest pogłębianie zdolności interpersonalnych, które będą zaletą dla przyszłych pracodawców. Wisienką na torcie dla osób pracujących w charakterze barmana lub kelnera są dodatkowe napiwki. 

Prawo jazdy jest też świetnym atutem dla osób lubiących podróżować. Wiele ogłoszeń skierowanych jest do osób, których zakres zadań ma na cxdlelu transport towarów lub samych pojazdów. Średnie miesięczne zarobki dla dostawców pizzy, pracowników wypożyczalni samochodów wynoszą około dwa tysiące złotych. 

Najczęściej młodzi ludzie, którzy podjęli naukę na uczelniach wyższych ćwiczą pierwsze szlify w branży handlowej. Przedsiębiorcy doskonale liczą się z tym, że atutem zachęcającym do pracy są elastyczne godziny pracy. Średnie zarobki w tej branży uwarunkowane są od ilości przepracowanych godzin. Jednak kwota dwóch tysięcy złotych jest jak najbardziej do przekroczenia. 

Osoby potrafiące pracować pod presją czasu, a przy tym komunikatywne powinny spróbować swoich sił branży call center. Różnorodność klientów sprawia, że każdy dzień potrafi zaskoczyć czymś nowym. 

Wiele osób decyduje się też na wyjazd poza granice państwa w okresie przerw międzysemestralnych, możliwość zdobycia w krótkim czasie sporej kwoty działa zachęcająco. Minusem jest jednak odległość, która dzieli młode osoby od ich rodzin i przyjaciół. Podsumowując, możliwości jest wiele – w tym wieku stawiane są pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej. Pozwala to zdobyć cenne doświadczenie, które pozwoli na dalsze wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej. 

 

Powiązane artykuły