Pilnie poszukiwane osoby sprzątające

Aktualnie pilnie poszukuje się personelu sprzątającego, który miałby pracować na oddziałach covidowych oraz w szpitalach tymczasowych. Pracodawcy gotowi są zapłacić więcej ze względu na duże ryzyko. Jak informuje „Gazeta Wyborcza: „nawet 27 zł brutto za godzinę są w stanie zapłacić firmy zatrudniające personel sprzątający do szpitali i oddziałów walczących z koronawirusem”.

Braki kadry pracowniczej wynikają z tego, że duża liczba pracowników przechodzi na kwarantannę lub przechodzi przez zakażenie koronawirusem. Niestety nie wszyscy dobrowolnie zgadzają się na pracę w tak ryzykownych warunkach, gdzie o wiele szybciej grozi zarażenie COVID-19. Do takiej pracy moga również złosić się osoby, które ze względu na obecną sytuację nie moga pracować w swoim zawodzie i szukają prawcy dodatkowej.

Jak mówi „Gazecie” Katarzyna Lorenc z BCC, przez koronawirusa zwiększyła się elastyczność pracowników. Ci, którzy nie mogą wykonywać dotychczasowego zawodu, są w stanie zgodzić się na więcej wyrzeczeń i poświęceń w nowej pracy niż przed pandemią. Ekspertka zaznacza, że ryzyko związane z pracą na oddziale covidowym trudno przekalkulować i że 27 zł za godzinę w tym wypadku może nie wydawać się wysoką stawką.

Powiązane artykuły