Polakom podoba się home office

Od marca 2020 r. niektóre branże przeszły w tryb pracy zdalnej. U większości tryb ten zakończył się wraz z nadejściem wiosny i powrócił wraz z drugą falą pandemii. Niektóre osoby jednak od samego początku wiedziały, że są skazane na home office na cały czas trwania 2020 r.

Według badań przeprowadzonych przez ING 81% Polaków jest zdania, że ich mieszkania świetnie nadają się na home office. Niektórym nie przeszkadza nawet ciasnota. Bardziej zadowoleni są tylko mieszkańcy Luksemburga. Innego zdania są jednak Francuzi i Hiszpanie. Dla nich praca zdalna i brak bezpośrednio kontaktu w drugim człowiekiem jest najgorszą karą.

„Najwyraźniej niedogodności spowodowane ciasnotą są dla nas z nawiązką kompensowane przez korzyści z pracy zdalnej, np. możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną, brak konieczności dojeżdżania do pracy i przestrzegania dress-code’u” – uważa Karol Pogorzelski, ekonomista z ING.

Ostatnimi laty praca biurowa zaczęła nam się coraz mniej podobać. Dodatkowo negatywnie wpływały na to dojazdy do pracy oraz stanie w zakorkowanych miastach. Również liczne spotkania w pracy, które często nie wnosiły nic konkretnego do naszych postępów w pracy. Jednak jak widać, można pracować równie efektywnie z domu, przy okazji czując się lepiej.

Powiązane artykuły