Praca szuka człowieka – nawet w dobie panującej pandemii

Mimo trwającej już prawie rok czasu pandemii COVID-19 istnieją branże, które muszą walczyć o pracownika. W zachodniej Europie stale poszukiwani są m.in. monterzy rusztowań, rurociągów, turbin wiatrowych oraz nie kto inny, jak spawacze.

Zagraniczne agencje pracy posiadające swoje siedziby w Polsce rywalizują ze sobą, prześcigając się w ofertach. Początkujący mogą liczyć na 10 euro netto. Za początkowych pracowników uznaje się pomocników monterów. Oferowana pracy zapewnia 6 tygodni pracy na wyjeździe oraz 2 tygodnie wolnego w domu. Takie oferty nie wymagają wygórowanych kwalifikacji. Najważniejsze są chęci do pracy. Agencje zapewniają przejście przez procedury związane pandemią koronawirusa – mówi Jakub Kasprzak z firmy RT&T. – 200 osób jesteśmy w stanie przyjąć bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jedyny wymóg – chęci do pracy i sprawność fizyczna.

Kryzys spowodowany pandemią koronawiursa to jedno, niestety w wielu krajach Europy zauważa się wymierające społeczeństwo. Jest to główny powód istniejącej sytuacji, gdzie to mimo wszystko praca szuka człowieka, a nie odwrotnie. Jak mówi ekonomista, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Jarosław Korpysa: „Jeśli dzisiaj możemy sobie pozwolić na to, żeby pojechać to warto wykorzystać tę szansę”.

Warto dodać, że według prognoz ekonomistów, gospodarka powinna wrócić do stanu z przed pandemii w przyszłym roku.

Powiązane artykuły