Zamierzasz zatrudnić nowe osoby? Stwórz świeże ogłoszenie dostosowane do potrzeb rynku

Wielu pracodawców oferując pracę tworzy ogłoszenia na wielu znanych portalach ogłoszeniowych w niemalże identyczny sposób. Stwierdzenia „praca w dynamicznie rozwijającej się firmie” to nagminnie stosowane frazesy, które zdążyły już powszechnieć. Jak więc przekonać potencjalnych kandydatów do siebie?

Przede wszystkim liczy się stanowczość oraz przejrzystość oferty. Kandydaci otwierając ogłoszenie mają po raz pierwszy do czynienia z firmą – warto więc zadbać, by pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Tu rodzi się pytanie – dlaczego wiele ofert, niekoniecznie związanych z daną branżą wygląda niemalże identycznie? Odpowiedzi jest kilka – między innymi jest to pozorna próba uatrakcyjnienia swojej oferty bądź brak kreatywności ze strony osoby, która redagowała treść.

Co więc zrobić, by zwrócić uwagę?XDDDDDDDDDDDS

Przede wszystkim należy wcielić się w rolę osoby, która poszukuje pracy. Co dla takich osób liczy się najbardziej? Jasno określone warunki współpracy, zarobki, zakres kompetencji oraz wymagania. Rzeczywisty obraz jest najlepszym rozwiązaniem. Szczerość i naturalność również na tej płaszczyźnie niesie za sobą wiele korzyści. Formułując treść należy poddać analizie każdą kwestię – im więcej ogólnikowych informacji tym odbiór spotka się z bardziej negatywnym odbiorem. Potocznie przytaczane slogany można w łatwy sposób przeredagować tak, by nie traciły na atrakcyjności, a także pokrywały się z prawdą. Ogólnikowe stwierdzenia są postrzegane w różnoraki sposób – dla przykładu wspominając w ogłoszeniu o trwałej współpracy można zrozumieć to na wiele sposobów. Zrozumienie oczekiwań osób poszukujących pracy jest swojego rodzaju drogą do sukcesu. Nie jest to łatwe zadanie, jednakże warte wysiłku. Ważne jest to, by ogłoszenie było atrakcyjne, przekonywujące, konkretne i jasne w swym przekazie.

Podsumowując rynek pracy ciągle ewoluuje, a wraz z nim zmieniają się też oczekiwania przyszłych pracowników. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na stworzenie własnego ogłoszenia, by móc umożliwić rekrutację osób spełniających założone wymagania. Taki proces opłaci się też przy dalszych etapach wyłaniania przyszłych pracowników, bowiem unikając niejasności zyskujemy jedynie osoby żywo zainteresowane podjęciem współpracy, które przekonały się do Nas, jako przyszłego pracodawcy.

Powiązane artykuły